doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl


FACEBOOK


TWITTER

INFORMACJE:


WWW: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/

Telefon: 0049 3352 762 6818

Miejscowość: Frankfurt

Adres: Fürstenberger Str. 16

Kod pocztowy: 15-232

Źródła: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/kindergeld-w-niemczech


Dodano: 2019-03-07


Kinder geld w niemczech


Polityka prorodzinna jest obecnie jednym z ważniejszych zagadnień, jakie stoją przed rządami państw Unii Europejskiej. W krajach takich, jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania, od kilkunastu lat utrzymuje się znaczący spadek liczby urodzeń. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników. Można rozważać ten problem od strony zmian mentalności większości kobiet – które ideały „Kinder, Küche, Kirche”, dawno odesłały do lamusa. Można też wskazać na widoczne rozluźnienie więzi społecznych. Jak podają statystyki – ponad jedna czwarta dorosłych Francuzów nie ma bladego pojęcia, co dzieje się z ich rodzicami. Nie są nawet w stanie stwierdzić, czy rodzice jeszcze żyją.

Jest to wszystko mocno problematyczne. Społeczeństwo, które nie rośnie w naturalny sposób, którego więzi rodzinne są mocno nadwątlone – jest (w dłuższej perspektywie) skazane na wymarcie, lub na przejście pod kuratelę bardziej prężnych grup etnicznych.

Ustawodawcy europejscy od dawna pracują więc nad rozwiązaniami, które pomogą w pewnym stopniu zniwelować te niekorzystne zjawiska. Jednym z takich pomysłów jest zasiłek rodzinny Kinder geld w Niemczech. Może się o niego ubiegać tak rodowity Niemiec, jak i cudzoziemiec, który zamieszkuje na terytorium Republiki. Warunkiem, który trzeba spełnić, jest udokumentowane, odpowiednio długo trwające, zatrudnienie w tym kraju.

Nie należy do tajemnic, że Polacy dużo chętniej niż ich zachodni sąsiedzi zakładają rodziny, a polskie kobiety wciąż potrafią być dumne z faktu posiadania licznego potomstwa. Gdy polska rodzina chce starać się o Kinder geld w Niemczech, warto wiedzieć, że istnieją specjalne firmy, które pomagają odpłatnie w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Przykładem takiej inicjatywy może być kancelaria Ralfa Weckenera, zlokalizowana we Frankfurcie.

Dobrą wiadomością dla każdego, kto chce się starać o wspomnianą dopłatę na wychowywanie dzieci z niemieckiego budżetu – jest niewątpliwie to, że Kinder geld przysługuje nawet do czterech lat wstecz. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z jakichś względów zaniedbali starania o to świadczenie we właściwym czasie.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Bianka Lis