FIN-EL Consulting s.c.


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://finel.pl/

Telefon: (58) 761-45-81

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Bora Komorowskiego 19

Kod pocztowy: 80-377

Źródła: https://finel.pl/oferta/sprawozdania-finansowe/


Dodano: 2022-03-20


Sprawozdania finansowe w Gdańsku - kto zajmie się ich sporządzeniem?


Przedsiębiorstwo opisane na stronie internetowej finel.pl zajmuje się księgowością oraz rachunkowością. Tworzy sprawozdania finansowe w Gdańsku, a także świadczy wiele innych usług.

Wykonanie sprawozdania finansowego przynajmniej raz do roku jest obowiązkiem, jaki spoczywa na wszystkich spółkach handlowych. Należy złożyć je do odpowiedniego urzędu w terminie do sześciu miesięcy od dnia bilansowego. Podmiot zajmuje się nie tylko wykonaniem dokumentu, ale również doradztwem w zakresie podatków. Pomaga klientom skompletować wszystkie niezbędne formalności, a także udziela informacji na temat sporządzania sprawozdań. Przedsiębiorstwo działa głównie na terenie Trójmiasta oraz okolicznych miejscowości.

Wśród świadczonych usług znajduje się również doradztwo podatkowe. Jego celem jest przede wszystkim optymalizacja wydatków płaconych przez daną osobę czy organizację. Z oferty korzystają zarówno różnego rodzaju spółki, jak i przedsiębiorstwa oraz fundacje. Kancelaria zajmuje się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, analizą dokumentów i umów pod kątem podatkowym, a także wystawianiem pisemnych i ustnych opinii na temat działalności przedsiębiorstwa. Każda sprawa jest traktowana w indywidualny sposób.

Wśród usług oferowanych przez to biuro rachunkowe znajdują się również rozliczenia JPK, czyli Jednolitych Plików Kontrolnych. Są one tworzone w celu ułatwienia kontroli skarbowej, na przykład ze strony urzędu skarbowego. Do tworzenia tego rodzaju plików są zobowiązani wszyscy podatnicy VAT. Informacje służące do tworzenia tego rodzaju sprawozdań pochodzą z wielu źródeł, w tym faktur, ewidencji przychodów, wyciągów bankowych oraz ksiąg rachunkowych, co dodatkowo utrudnia ich właściwe sporządzenie osobom bez doświadczenia w zakresie księgowości.

Biuro działa jako podmiot zajmujący się outsourcingiem rozmaitych usług księgowych i rachunkowych. Oferuje obsługę kwestii związanych z kadrami i płacami. Zajmuje się wyliczaniem wynagrodzenia z uwzględnieniem wszystkich składek i podatków, sporządzaniem umów oraz wypełnianiem deklaracji do ZUS-u. Pracownicy znają prawo pracy oraz pozostają na bieżąco z wprowadzanymi do niego zmianami. Przedsiębiorstwo świadczy swoje usługi we współpracy z zaufaną kancelarią prawną. Dzięki temu klient uzyskuje również dodatkowe doradztwo w zakresie prawa.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Paulina Chmielewska