"Galmet Sp.z o.o." Sp. K.


FACEBOOK


TWITTER

INFORMACJE:


WWW: https://galmet.com.pl/

Telefon: +48 77 403 45 00

Miejscowość: Głubczyce

Adres: Raciborska 36

Kod pocztowy: 48-100

Źródła: https://galmet.com.pl/pl/podkategoria/pompy-ziemia-woda-do-cwu-i-co
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciep%C5%82a

Dodano: 2022-11-14


Gruntowa pompa ciepła - czy to się opłaca?


Pompy ciepła to profesjonalne urządzenia grzewcze, których praca nie wiąże się z emisją szkodliwych związków do atmosfery, takich jak dwutlenek węgla. Niektóre modele pozyskują ciepło z gruntu, które jest przekształcane, a następnie dostarczane do domu lub innego obiektu. Składają się one ze źródeł dolnych, pobierających ciepło oraz górnych, oddających je do budynku. Sprzęty, o jakich mowa, są bezobsługowe i rzadko ulegają awariom, dzięki czemu ich posiadacze nie martwią się kosztownymi naprawami czy przerwami w dostawie energii. Różnią się od siebie mocą, gabarytami oraz możliwościami cieplnymi. Nabywają je osoby zainteresowane urządzeniami, które są przyjazne środowisku. Firmą zajmującą się ich sprzedażą jest Galmet. W jej katalogu znajduje się nowoczesna i wytrzymała gruntowa pompa ciepła o znakomitych parametrach wytrzymałościowych.

Zdaniem wielu osób modele gruntowe zapewniają większą stabilność pracy, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Ich montaż warto zlecić wykwalifikowanym specjalistom, co uchroni przed popełnianiem błędów, mogących prowadzić do pojawiania się usterek. Niektóre modele wymagają stworzenia odwiertów, dzięki którym istnieje możliwość pobierania energii pochodzącej z głębszych warstw gruntu. W przeciwieństwie do paliw kopalnych jest ona niewyczerpalna i nie wiąże się z niszczeniem środowiska.

Obecnie producenci oferują energooszczędne urządzenia, które mogą być kontrolowane zdalnie, za pomocą aplikacji instalowanych na urządzeniach mobilnych. Zasada ich działania jest prosta. Pozyskują bowiem energię o niższej temperaturze, ogrzewają ją, a następnie oddają ciepło w obiekcie. Składają się z instalacji wewnętrznej oraz zewnętrznej, które połączono przy użyciu przewodów.

Ilość pozyskiwanego ciepła zależy od rodzaju wymienników ciepła, występujących w wersji pionowej bądź poziomej. Są one umieszczane w odwiertach, których głębokość może osiągać nawet 50 metrów. Pompy sprawdzają się w każdym domu jednorodzinnym, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by były używane w obiektach przemysłowych. Stanowią niedrogi sposób na ogrzanie wnętrz w krótkim czasie i mogą być wykorzystywane przez posiadaczy przydomowych basenów. Odnajdują się zwłaszcza na działkach o dużej powierzchni i są niepodatne na wahania temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Natalia Sawicka
PODOBNE WPISY