Garden Spot


FACEBOOK


TWITTER

INFORMACJE:


WWW: https://gardenspot.pl

Telefon: +48 (61) 622 95 30

Miejscowość: Rogalinek

Adres: Kostrzewskiego 14

Kod pocztowy: 62-022

Źródła: https://gardenspot.pl/ogrody-wertykalne


Dodano: 2021-10-29


Jak dobrać rośliny do wertykalnych ogrodów?


Pragnąc stworzyć w domu wyjątkową dekorację z roślin, warto pomyśleć o rozwiązaniach dostępnych w firmie Garden Spot, która powstała z miłości do natury. Jest to przedsiębiorstwo, łączące pasję z pracą, dlatego zajmuje się przede wszystkim tworzeniem miejsc, które redukują stres i poprawiają samopoczucie. Warto zlecić im to zadanie, jako że od lat projektują ogrody wertykalne, dobierając rośliny do domów, biur i innych obiektów w przestrzeni publicznej.

W asortymencie firmy dostępne są rozmaite rośliny, wolne od chorób i pasożytów, mające własne paszporty. Odpowiednio dobrane do stanowiska będą się bardzo dobrze rozwijać. Oferta firmy obejmuje systemy ogrodów pionowych, montowanych na ścianach i mobilne, które można dowolnie przemieszczać, w zależności od upodobania. Niektóre systemy są automatycznie nawadniane, inne ekologiczne, gdyż wykonane z tworzyw pochodzących z recyklingu. Możliwe jest stworzenie dowolnej wielkości takiej ściany, pełnej doniczek z ciekawymi okazami roślinnymi, dobranymi do konkretnego środowiska.

Warto pamiętać, że wiele roślin ma właściwości oczyszczające powietrze i wychwytuje z niego zanieczyszczenia i szkodliwe substancje, dlatego ich wybór warto pozostawić specjalistom, chyba że ktoś rzeczywiście zna się na roślinach i potrafi je pielęgnować. Ogrody wertykalne mogą także stanowić wspaniałą strefę relaksu w biurach, których pracownicy będą mogli chociaż chwilę odpocząć. W większych przestrzeniach możliwe jest też ustawienie mobilnych fontann, które nawilżają i oczyszczają powietrze, a także tworzą korzystny mikroklimat. Są one szczególnie polecane dla astmatyków i alergików.

Ścianki z roślinami sprawdzą się także na balkonach do tworzenia pionowych ogródków. Są one idealne do niewielkich przestrzeni w centrum miast, tym bardziej że nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ uprawa ziół czy warzyw jest niemal bezobsługowa. Wystarczy napełnić górny rząd doniczek wodą, a dzięki systemowi przelewowemu, trafi ona również do roślin położonych niżej.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Ada Mazurek