IMPORTANT CARGO TRAFFIC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://importantcargotraffic.pl/

Telefon: +48 535 080 333

Miejscowość: Sulejówek

Adres: Bema 5

Kod pocztowy: 05--07

Źródła: https://importantcargotraffic.pl/oferta/transport-uzbekistan
https://pl.wikipedia.org/wiki/Uzbekistan
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport

Dodano: 2023-06-01


Transport do Uzbekistanu – co warto wiedzieć?


Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swój biznes, zdobywać nowych klientów i kontrahentów, powinni rozpocząć działalność na rynku międzynarodowym. Nie jest to jednak proste zadanie i wymaga dobrego przygotowania logistycznego, zwłaszcza w przypadku, gdy firma decyduje się na współpracę z podmiotami zlokalizowanymi w Uzbekistanie.

Spedycja do tak odległego kraju to wyzwanie, głównie ze względu na to, że trasa musi przebiegać przez wiele innych krajów, takich jak Białoruś i Kazachstan, które mają zróżnicowane prawa dotyczące przewozu towarów. Gdy ładunki z Polski są wywożone poza Unię Europejską, odprawa celna obejmuje kilka etapów, mianowicie:

  • zgłoszenie towaru do procedury wywozu przez przedsiębiorcę,

  • otrzymanie pozytywnej decyzji od urzędu celno-skarbowego wraz z numerem ewidencyjnym,

  • odebranie niezbędnych dokumentów (Wywozowego Dokumentu Towarzyszącego).

Dokumentacja, którą musi posiadać eksporter, obejmuje: fakturę handlową, list przewozowy, fakturę za transport i jego organizację, instrukcję dotyczącą tego, w jaki sposób ładunek został zapakowany na czas przewozu. W przypadku niektórych rodzajów towarów, np. produktów spożywczych, łatwopalnych czy niebezpiecznych, wymagane są dodatkowe dokumenty, które potwierdzają odpowiednie przygotowanie towaru. Aby procedura przebiegła bezproblemowo, przedsiębiorca powinien zarejestrować się w systemie usług celnych PUESC.

Dobrym pomysłem dla każdego biznesmena, który chce mieć pewność, że artykuły dotrą do celu w nienaruszonym stanie, jest podjęcie współpracy z Important Cargo Traffic. Podmiot działa w branży od lat i cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem klientów. W ofercie znajduje się transport towarów do Uzbekistanu. Przedsiębiorstwo oferuje przewóz całopojazdowy lub drobnicowy (od jednej palety) do dowolnego miasta na terenie kraju. Co więcej, pracownicy są również przygotowani na transportowanie ładunków ponadgabarytowych. Czas dostawy produktów ciężarówkami wynosi około dwudziestu dni, licząc od dnia podjęcia towaru w Polsce lub innym państwie Unii Europejskiej. Natomiast istnieje możliwość skorzystania z opcji lotniczej do Taszkientu (dotyczy wyłącznie ładunków drobnicowych). W celu poznania szczegółów świadczonych usług należy skontaktować się z przedstawicielem firmy. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Krzysztof Jankowski