JLT Jadżyn Legal & Tax


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://jadzynlt.pl/

Telefon: 577 797 964

Miejscowość: Poznań

Adres: Piekary 6

Kod pocztowy: 60-823

Źródła:


Dodano: 2020-07-16


VAT w Niemczech


Coraz większa ilość Polaków decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie zachodniego sąsiada. To dobrze rozwinięty kraj, w którym można liczyć na znacznie wyższe zarobki niż te, jakie uzyskuje się w ojczyźnie. Obywatele tego państwa są zamożniejsi, co sprawia, że łatwiej przekonać potencjalnego klienta do zakupu towaru czy skorzystania z usługi, a tym samym wydania pieniędzy. 

Duża część osób boi się jednak wejść na rynek niemiecki ze względu na brak znajomości tamtejszych przepisów dotyczących tego, w jaki sposób należy założyć przedsiębiorstwo i regulować należności skarbowe. Duże wątpliwości budzi VAT w Niemczech. Jego stawka nie jest bowiem niejednolita. Standardowa wartość wynosi 19%, ale w niektórych przypadkach można liczyć na skorzystanie z obniżonego opodatkowania do poziomu zaledwie 7%. Tak duża różnica przekłada się na naprawdę odczuwalną oszczędność. Co więcej, od lipca 2020 r. obowiązują jeszcze niższe progi, które stanowią odpowiedź rządu na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Posunięcie władzy ma na celu pozwolenie firmom na obniżenie cen bez notowania strat w zyskach, co z kolei ma zwiększyć konsumpcję i nakręcić koniunkturę.

Kiedy przedsiębiorca może ubiegać się o przywilej przyznania najniższego stopnia opodatkowania? Jak wygląda proces rejestracji płatnika? W jaki sposób poradzić sobie z uregulowaniem wszystkich przepisów, spełnieniem formalnych wymogów, kiedy pojawia się bariera językowa? Nie jest to łatwe zadanie. Żeby mu sprostać, trzeba dysponować rozległą wiedzą dotyczącą przepisów skarbowych oraz dobrze poruszać się w nomenklaturze urzędowej. Osoby, które nie czują się na siłach, mogą skorzystać z pomocy fachowców. 

Firma JLT Jadżyn Legal & Tax  proponuje kompleksową usługę. Specjaliści wypełnią wniosek w imieniu klienta, zadbają o skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, a następnie złożą je we właściwym urzędzie. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na bezbłędne założenie podmiotu gospodarczego za zachodnią granicą i rejestrację płatnika VAT. Kontrahenci, którzy korzystali z takiej obsługi, podkreślają, że wynagrodzenie dla specjalistów nie należy do wysokich.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Ada Mazurek