Kancelaria Adwokacka Karolina Karlińska-Markiewicz


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://adwokatkkm.pl/

Telefon: 22 243 48 37

Miejscowość: Warszawa

Adres: Pankiewicza 1

Kod pocztowy: 00-696

Źródła: https://adwokatkkm.pl/prawo-spadkowe/
https://www.kancelariafurtak.pl/blog/temat/7/prawo-spadkowe
https://blog-spadkowy.pl/

Dodano: 2019-01-12


Czy warto wynająć adwokata do spraw spadkowych?


Sprawy spadkowe bywają czasem kłopotliwe. Najczęściej jednak nie sprawiają trudności i nie są skomplikowane. Pojawić się jednak może spór o to, kto jest spadkobiercą i co wchodzi w skład spadku. Wówczas udział adwokata może okazać się konieczny.

Prawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego i obejmuje ono regulacje dotyczące sposobów dysponowania majątkiem na wypadek śmierci, przejścia majątku po śmierci spadkodawcy na spadkobierców, statusu prawnego spadkobierców, odpowiedzialności za długi spadkowe i działu spadku.

Na stronie adwokatkkm.pl spadek opisany jest jako prawa i obowiązki majątkowe zmarłego, które przechodzą w chwili jego śmierci na jedną lub kilka osób uprawnionych do dziedziczenia. To, w jaki sposób zostanie odziedziczony spadek, zależy od tego, czy osoba zmarła pozostawiła testament czy też nie.

Czy wsparcie adwokata w sprawach spadkowych jest konieczne? Jest na pewno bardzo pomocne. Sprawy spadkowe w Warszawie prowadzone są między innymi przez Kancelarię Adwokacką – Karolina Karlińska-Markiewicz. Kancelaria prowadzi postępowania sądowe w takich przypadkach jak:

  • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku,
  • sprawy o dział spadku,
  • sprawy o zachowek,
  • podważenie testamentu,
  • odrzucenie spadku,
  • przyjęcie spadku,
  • wydziedziczenie.

Problemy z zakresu prawa spadkowego dotykają bardzo często delikatnych sfer życia prywatnego. Sprawa musi więc być poprowadzona delikatnie i z wyczuciem. Podczas konsultacji prawnej adwokaci powinni szczegółowo omawiać stan faktyczny sprawy z klientem, a następnie proponować najskuteczniejsze rozwiązanie problemu.

Adwokat w sprawach spadkowych może skierować wniosek o stwierdzenie nabycia spadku do właściwego sądu, a także pomoże w ustaleniu, jakie należy skompletować niezbędne dokumenty. Pomoże także w ustaleniu, kto musi brać udział w postępowaniu, ponieważ złe ustalenie kręgu spadkobierców może mieć poważne następstwa w przyszłości.  Angażowanie adwokata w sprawy spadkowe może nie jest koniecznością, ale jest znacznym ułatwieniem w przejściu przez ten proces.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Natalia Sawicka