NET MEDIA SERWIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://fargonpozyczki.pl/

Telefon: 512 165 784

Miejscowość: Poznań

Adres: Wągrowska 6

Kod pocztowy: 61-369

Źródła:


Dodano: 2018-11-21


Czym różni się kredyt pozabankowy od pożyczki z banku i co lepiej wybrać


Większość osób potrzebuje co jakiś czas skorzystać z zapomogi finansowej w postaci pożyczki, niezbędnej za zakup sprzętu AGD, wakacyjnej wycieczki czy inwestycje w firmie. Pierwszym miejscem, do którego zgłaszają się zainteresowani jest bank, jednak również inne instytucje finansowe oferują swoje usługi w tym zakresie. 

Standardowa pożyczka w wielu aspektach różni się od kredytu pozabankowego, mając swoje plusy oraz minusy. Przede wszystkim, aby otrzymać pieniądze z banku należy mieć nieskalaną zdolność kredytową, która jest sprawdzana w BIK oraz KRD. Z tego powodu na pożyczkę w banku nie mają co liczyć osoby, które posiadają długi i np. zalegają z opłatami do ZUS i US. Parabanki nie narzucają na swoich klientów takich wymagań, sprawdzają niekiedy ich sytuację w BIG, ale w razie negatywnej historii, skracają tylko czas spłaty pożyczki lub zmniejszają jej kwotę.

Oczywiście każde rozwiązanie ma też swoje ciemne strony. Kredyt pozabankowy może mieć nieco wyższe oprocentowanie i koszty niż standardowy, jednak nie jest to normą i zależy od wielu czynników. Poza tym pożyczka może nie być udzielona w przypadku, kiedy pożyczkobiorca:

  • niema ukończonych 21 lat
  • przekroczył wiek 70 lat
  • nie jest obywatelem Polski

Jednak poszczególne parabanki mocno się różnią między sobą, dlatego osoby, które nie miały szczęścia w jednej placówce, mogą spróbować w innej. Z kolei banki standardowe mają z góry narzucone procedury, których muszą ściśle przestrzegać, dlatego ich grupa docelowa jest znacznie ograniczona. W przypadku pożyczki z parabanku warto dokładnie przemyśleć kwotę, aby później nie mieć problemu z jej terminową spłatą. 

Osoby bez zdolności kredytowej, poszukujące ciekawych pożyczek, powinny zajrzeć na stronę fargonpozyczki.pl. Za jej pośrednictwem można skontaktować się z wieloma instytucjami finansowymi, które od swoich klientów wymagają jedynie minimum formalności. Wystarczy dodać ogłoszenie na Fargon Pożyczki, a po jego upublicznieniu portal udostępni najciekawsze opcje, adekwatne do wybranych parametrów. WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Monika Górska