Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Las i Ogród" Anna Dolatowska


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: http://www.lasogrod.com/

Telefon: 502566999

Miejscowość: Włocławek

Adres: Sasankowa 33

Kod pocztowy: 87-800

Źródła: http://www.lasogrod.com/trawy-ozdobne/


Dodano: 2023-02-20


Czym cechują się trawy ozdobne do ogrodu?


Niektóre ogrody przypominają swoim wyglądem małe dzieła sztuki. Składają się na nie elementy małej architektury, takie jak ławki, altany czy stoliki oraz rośliny. Osoby urządzające tego typu przestrzenie mają w czym wybierać. Czekają na nich bowiem różnorodne gatunki, sprawdzające się zarówno w przypadku właścicieli ogrodów z mniejszym doświadczeniem w uprawie, jak i nieco większym. Dają szansę tworzenia jedynych w swoim rodzaju kompozycji, mających pozytywny wpływ na wygląd przestrzeni znajdującej się wokół domu bądź domku letniskowego. Niektórzy stawiają na trawy ozdobne do ogrodu, chwalone za uniwersalność, możliwość siania zarówno w ziemi, jak i donicach oraz brak konieczności przeprowadzania czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Trawy powinny być umieszczane w nasłonecznionych miejscach, z dala od wysokich drzew powodujących zacienienie. Przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na podłoże. Można je uprawiać na piaszczystych, przepuszczalnych oraz suchych glebach, choć niektóre gatunki preferują nieco bardziej wilgotne i żyzne środowisko. Rośliny, o jakich mowa, nie wymagają osłaniania przed nadejściem mrozu, czego nie można powiedzieć o wielu drzewach czy krzewach, dlatego stanowią częsty wybór osób mających mało czasu.

Zainteresowaniem cieszą się także trawy w donicach, które niekiedy wymagają zastosowania dodatkowych podpórek, zabezpieczających przed przewracaniem ich podczas wietrznych dni. Są one stawiane chętnie na tarasach oraz balkonach, co daje szansę stworzenia urokliwego zakątka małym kosztem. Opisywane rośliny można nawozić raz w roku, a najlepiej robić to w sezonie wiosennym. W tym przypadku sprawdzają się zarówno preparaty płynne, jak i w formie granulek, które zawierają szereg cennych mikroskładników.

Trawy ozdobne są cenione przez miłośników dzikich ogrodów, przywodzących na myśl wiejskie i urokliwe zakątki. Są do nabycia na witrynie lasogrod.com, prowadzonej przez przedsiębiorstwo proponujące szereg gatunków w konkurencyjnych cenach. Rośliny zaprezentowane w asortymencie sprawdzają się u osób z niewielkim doświadczeniem ogrodniczym, które nie chcą zaprzątać swojej głowy zabiegami pielęgnacyjnymi. Wybierają one spośród traw niskich oraz wysokich, które bez problemu wpasowują się w każdą stylistykę ogrodu i wyglądają dobrze w połączeniu z rabatami kwiatowymi, żywopłotami czy drzewami.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Ada Mazurek