Rzeczoznawca Majątkowy Ilona Rymuza


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://wycenamajatku.com.pl/

Telefon: 504 128 881

Miejscowość: Warszawa

Adres: Warszawska 55

Kod pocztowy: 05-075

Źródła: https://wycenamajatku.com.pl/wycena-nieruchomosci-domu-warszawa/


Dodano: 2020-06-26


Wyceny nieruchomości Warszawa


Osoby sprzedające lub kupujące mieszkania, przedsiębiorcy nabywający budynki handlowo-usługowe albo obiekty przemysłowe z pewnością spotkają się z pojęciem „operat szacunkowy”. Dlaczego jest istotny?

Analiza przygotowywana przez rzeczoznawcę ma kluczowe znaczenie w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny oraz umożliwia oszacowanie wartości danego obiektu, co jest ważne dla każdego inwestora.

Profesjonalne wyceny nieruchomości zlokalizowanych w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach to jedna z usług świadczonych przez przedsiębiorstwo Ilona Rymuza Rzeczoznawca Majątkowy. Warto dodać, że istnieje również możliwość przygotowania wyceny budynków i gruntów znajdujących się w innych miastach w kraju.

Sposób określania wartości nieruchomości

Analiza zawiera kilka istotnych elementów, które składają się na operat szacunkowy. Rzeczoznawca sprawdza stan techniczny budynku, zapoznaje się z dokumentacją na jego temat oraz analizuje lokalny plan zagospodarowania przestrzennego. Warto pamiętać o tym, że na wartość nieruchomości wpływają również innego typu obiekty, które znajdują się w sąsiedztwie.

W celu stworzenia poprawnej analizy specjalista korzysta również z księgi wieczystej, dokumentacji dotyczącej sieci uzbrojenia terenu, wykazów prowadzonych przez urząd skarbowy, aktów notarialnych.

Gotowy operat szacunkowy może być wykorzystywany przez okres dwunastu miesięcy od daty jego sporządzenia. Przez ten czas dokument jest wiążący w banku, urzędzie skarbowym oraz sądzie, więc można z niego skorzystać podczas negocjacji wysokości kredytu hipotecznego, w sprawach spadkowych czy oszacowaniu wysokości ubezpieczenia.

Podział majątku przy rozwodzie

Rzeczoznawca może przygotować pełną dokumentację, która może być wykorzystana w postępowaniu sądowym dotyczącym podziału majątku wspólnego. Dotyczy to:

  • lokali mieszkalnych,

  • gruntów niezabudowanych,

  • gruntów rolnych,

  • nieruchomości komercyjnych,

  • nieruchomości firmowych.

Należy zaznaczyć, że w przypadku rozdziału przedsiębiorstwa rzeczoznawca wycenia również kapitał w postaci parków maszynowych, magazynowanych towarów czy floty samochodów.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Natalia Sawicka