TRUST MY SISTER


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://trustmysister.com/

Telefon: 338219215

Miejscowość: Wilkowice

Adres: Ziołowa 29

Kod pocztowy: 43-365

Źródła: https://trustmysister.com/Szampony


Dodano: 2023-01-18


Szampony dobierane do włosów porowatych - na co zwracać uwagę?


Dobór szamponu do włosów nigdy nie powinien być kwestią przypadkową, a szczególnie jeśli komuś zależy na tym, by mieć naprawdę ładne i zadbane włosy. Kiepski szampon może na przykład wysuszyć skórę głowy i spowodować jej swędzenie, a nawet wywołać łupież, na pewno też niekorzystnie wpłynie na wygląd pasm. Szampon musi być jednak nie tylko dobry, ale też dobrze dobrany - do potrzeb włosów oraz ich rodzaju.

Na rynku znaleźć można mnóstwo rodzajów szamponów, tak samo jak innych kosmetyków do włosów, stworzonych dla osób o różnych potrzebach. Dostępne są na przykład produkty wygładzające, dodające objętości, nawilżające, odżywcze czy chroniące kolor włosów farbowanych. Od jakiegoś czasu jednak szczególną popularnością cieszy się trend dobierania kosmetyków do włosów pod kątem ich porowatości, czyli stopnia rozchylenia łusek. Ma to większe znaczenie niż się wydaje, ponieważ poszczególne typy wymagają innej pielęgnacji i zastosowania do niej innych substancji. Doskonale wie o tym marka Nacomi, która stworzyła między innymi szampony do włosów porowatych - nisko-, średnio- oraz wysokoporowatych. Różnią się one działaniem i składem, wszystkie jednak odżywiają pasma, doskonale oczyszczają włosy i skórę głowy, a także mają wygodną formę pianki.

W przypadku włosów niskoporowatych, mających ściśle przylegające do siebie łuski, a zatem gładką powierzchnię, trzeba uniknąć obciążania, niepolecane są zatem kosmetyki na przykład z silikonami, które obklejają łodygi włosów - potrzebne jest za to odżywienie za pomocą substancji docierających w głąb włosów. Gdy zaś chodzi o włosy wysokoporowate, zwykle wysuszone, szorstkie, a nawet zniszczone, potrzeba ich nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia. Rzecz jasna, szampony nie działają tak silnie jak odżywki, maski i sera, niemniej stanowią solidny wstęp do pielęgnacji, a także między innymi ułatwiają rozczesywanie włosów.

Do odpowiedniego dla swojego rodzaju włosów szamponu warto dobrać maskę czy serum. Taka kompletna pielęgnacja da doskonałe efekty. Jeśli zaś ktoś do tej pory wybierał tańsze kosmetyki i teraz zastanawia się nad poczynieniem większego wydatku, to powinien pamiętać, że szamponem wystarczy myć skórę głowy, nie trzeba nakładać go także na włosy. Dzięki temu zużywa się do znacznie mniej, a także chroni się pasma przed wysuszeniem.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Ada Mazurek