Uni-logistics Sp. z o.o.


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://unilog.eu

Telefon: 58 667 99 99

Miejscowość: Gdynia

Adres: Polska 19

Kod pocztowy: 81-339

Źródła: https://unilog.eu/nowy-jedwabny-szlak/


Dodano: 2022-05-10


Czym jest Nowy Jedwabny Szlak?


Międzynarodowy transport towarów odbywa się na szereg rozmaitych sposobów. Do najbardziej ekonomicznych zalicza się transport kolejowy oraz morski, który jest znacznie tańszy od wykorzystywania samolotów. W tym przypadku ważną rolę odgrywa Polska, przez którą przedostają się różnego rodzaju ładunki trafiające do państw należących do Unii Europejskiej. Koncentrując się na tym zagadnieniu, nie sposób nie wspomnieć o Nowym Jedwabnym Szlaku, o którym wspomniano po raz pierwszy w 2013 roku w Chińskiej Republice Ludowej. Jest on nazywany Inicjatywą Pasa i Szlaku i stanowi połączenie trasy morskiej z drogą lądową, co usprawnia przewóz ładunków między poszczególnymi krajami.

Najważniejszym założeniem, na którym koncentruje się Nowy Jedwabny Szlak, jest ułatwienie transportu między Chinami a państwami afrykańskimi, europejskimi czy znajdującymi się na zachodzie Azji. Jego zaletą jest nie tylko znacznie mniejszy koszt, jaki ponoszą przedsiębiorcy, ale też czas przewozu skrócony do minimum. Szlak ten obejmuje między innymi Polskę, Turcję, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan czy Kirgistan. Interesują się nim przedstawiciele branży przemysłowej, medycznej, elektronicznej, meblarskiej oraz motoryzacyjnej.

Najciekawsze informacje na ten temat udostępniono pod adresem unilog.eu. Prowadzi ją doświadczone przedsiębiorstwo spedycyjne, specjalizujące się w transporcie krajowym i międzynarodowym. Dysponuje ono własnymi magazynami i zajmuje się intermodalnym transportem kontenerów. Jego pracownicy korzystają  udogodnienia, jakim jest Nowy Jedwabny Szlak, co w znacznym stopniu skraca czas niezbędny na przetransportowanie ładunków należących do klientów. Usługi firmy są kierowane głównie do osób zainteresowanych transportem kolejowym oraz morskim.  WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Ada Mazurek