Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://vitalibera.pl

Telefon: 538455505

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zakamarek 39a

Kod pocztowy: 02-998

Źródła: https://vitalibera.pl/poradnik/uzaleznienie-od-zakupow/


Dodano: 2022-08-10


Czy uzależnienie od zakupów jest groźne?


Choć na temat wszelkiego rodzaju nałogów mówi się obecnie coraz więcej, przede wszystkim dlatego, że są one coraz powszechniejsze, świadomość społeczna na ich temat wcale nie jest duża. Dotyczy to nawet tak powszechnie występujących uzależnień jak alkoholizm, będący w Polsce prawdziwą plagą. Tym bardziej więc ludzie nie wiedzą wiele na temat rzadziej spotykanych nałogów, na przykład behawioralnych, czyli związanych z zachowaniami. Konsekwencją tego może być złe podejście do nich - na przykład uzależnienie od zakupów często traktowane jest niepoważnie, jako po prostu skłonność do robienia zakupów, a nie faktyczny problem, wymagający leczenia.

Brak wiedzy sprzyja oczywiście wpadaniom w nałogi lub też zaniedbywaniom sytuacji bliskich, którym można byłoby pomóc, gdyby miało się stosowną wiedzę. Ma to ogromne znaczenie, gdyż wbrew temu, co się wydaje, nie tylko alkoholizm czy narkomania stwarzają zagrożenie. Mimo iż uzależnienia behawioralne nie wiążą się ze stosowaniem szkodliwych substancji, stwarzają ogromne zagrożenie dla psychiki, a także dla zdrowia fizycznego - uzależniony bowiem skupia się z czasem już tylko na danym zachowaniu, zaniedbując jedzenie, sen, a nawet higienę. Oczywiście ogromnym zagrożeniem jest też fakt, że zakupoholizm pociąga za sobą olbrzymie wydatki, przez co egzystencja ekonomiczna danej osoby czy jej rodziny może być zagrożona, mogą zdarzać się długi, a nawet... dopuszczanie się przestępstw w celu zdobycia kolejnych środków.

Taka sytuacja wymaga zatem leczenia w postaci terapii, tym bardziej że od robienia zakupów i możliwości do tego trudno jest się odciąć, więc walka z nałogiem na własną rękę jest trudna. Leczenie takie prowadzone jest w ośrodku Vita Libera w Wilanowie.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Natalia Sawicka