Webmetric Sp. z o.o.


FACEBOOK


TWITTER


Czym zajmuje się UI designer?


Dobry interfejs to taki, który jest funkcjonalny, atrakcyjny wizualnie oraz zrozumiały dla odbiorców. Jego projektowanie można zlecić specjaliście, jakim jest UI designer. To kreatywna osoba mająca zdolności graficzne oraz zmysł estetyczny, która odznacza się komunikatywnością, niezbędną podczas współpracy z klientem. Tego typu projektowanie jest łatwe jedynie z pozoru, ponieważ nie koncentruje się wyłącznie na przygotowywaniu estetycznych grafik czy animacji. Dzięki usługom, jakie świadczy taki pracownik, internauta nie ma problemów z korzystaniem ze stron www.

Usługi UI designera koncentrują się na projektowaniu całego wachlarza scenariuszy, jakie mogą pojawić się, gdy dana osoba zacznie korzystać z aplikacji lub strony. Można mu zlecić między innymi zarządzanie nawigacją witryny, projektowanie elementów graficznych, takich jak widżety czy karty, rozwiązywanie problemów z responsywnością czy dokonywanie korekt po zapoznaniu się z opiniami użytkowników. Specjaliści z tej dziedziny zostali zatrudnieni w agencji Webmetric. Jest to zaufana firma realizująca powierzone zadania w terminie i zapewniająca przejrzysty cennik.

Wszyscy UI designerzy znają obsługę profesjonalnych programów graficznych i dobrze wiedzą, na czym polega tworzenie hierarchii informacji, co sprawia, że nie mają problemów z zaznaczaniem tych najważniejszych dla użytkowników.  Na co dzień projektują elementy interfejsu z zachowaniem zasad usability i pracują nad aplikacjami obsługiwanymi w systemie Andorid, Windows Phone oraz iOS. Specjaliści znają aktualne trendy branżowe i wiedzą, jakich błędów unikać, by korzystanie z witryn lub aplikacji nie wiązało się z dyskomfortem.

Niektórzy mylą obowiązki UI designera z UX designerem. Warto więc wiedzieć, że są to  całkowicie inne stanowiska, choć specjaliści na nich zatrudnieni niejednokrotnie ze sobą współpracują. Ich działania bardzo często się dopełniają, ponieważ UI designer po zakończeniu etapu przygotowawczego oddaje produkt do użytku, a UX designer przygląda się reakcjom użytkowników i wyciąga stosowne wnioski.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Nina Jakubowska