Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: https://sop-psychoterapia.pl/

Telefon: 797 408 351

Miejscowość: Bielsko-Biała

Adres: Emilii Plater 18a

Kod pocztowy: 43-300

Źródła: https://sop-psychoterapia.pl/


Dodano: 2020-09-30


https://sop-psychoterapia.pl/ - Psycholog Bielsko


Partnerzy, małżeństwa, a także osoby indywidualne przeżywające jakikolwiek kryzys mogą skorzystać z pomocy placówki ze strony sop-psychoterapia.pl zatrudniającej dyplomowanych i doświadczonych terapeutów, którzy starają się wypracować z pacjentami najlepsze rozwiązanie w pokonywaniu ich problemów. Do ośrodka w Bielsku, gdzie każdy psycholog zobowiązany jest do zachowania poufności, mogą zgłaszać się osoby:

  • doświadczające trudności rodzinnych lub małżeńskich,
  • mające problemy z tworzeniem trwałych związków,
  • z depresją,
  • z lękami i fobiami,
  • z zaburzeniami emocjonalnymi,
  • z zaburzeniami snu i jedzenia,
  • mające poczucie osamotnienia,
  • przeżywające trudności w pracy,
  • cierpiące po stracie kogoś bliskiego,
  • przeżywające trudności w związku z chorobą lub niepełnosprawnością własną, lub bliskiej osoby.

To tylko niektóre z problemów, z którymi można zgłaszać się tego do tego ośrodka, gdyż przyjmuje on także osoby z uzależnieniami różnego typu, starając się pomóc im w powrocie do normalnego życia.

Warunkiem podjęcia leczenia jest chęć współpracy zgłaszającej się osoby z terapeutą, a także szczerość i otwartość, aby ten mógł przeanalizować problem i dowiedzieć się, jakie są przyczyny przeżywanych trudności. Zwykle psycholog lub psychoterapeuta przeprowadza taką analizę podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego. Wtedy też decyduje o formie terapii. Bez względu na to, czy jest to terapia indywidualna, par, czy rodzin, spotkania odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie tego samego dnia i o tej samej porze.

Podczas rozmów z terapeutą pacjent ma możliwość spojrzeć na swój problem z innej strony, a to z kolei pozwala mu poszukiwać rozwiązań. Podczas terapii pacjenci zdobywają nowe umiejętności i kompetencje do wykorzystania w późniejszym rozwiązywaniu trudności. Szczerość jest podstawą w psychoterapii, a pacjenci nie muszą się obwiać, że ktoś obcy pozna ich problemy, gdyż terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa. Co zostanie wypowiedziane w gabinecie, staje się poufne i nie ma prawa wydostać się na zewnątrz. Terapeuci nie mogą nawet zeznawać w sądzie w sprawach swoich pacjentów.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Nina Jakubowska